Main menu

Půjčovna vysoušečů / odvlhčovačů

old wall
vysousece

Vysoušení staveb, vysoušení po havárii vody a po povodních

Při odvlhčování staveb a odstraňování škod po záplavách či vodovodních haváriích můžeme použít rúzné typy zařízení: kondenzační vysoušeče, odvlhčovače vzduchu, adsorpční odvlhčovače, tepelné průmyslové vysoušeče (topidla), tepelné sálavé panely, mikrovlnné vysoušení zdiva.

 

Pokud chceme vysoušet novostavby (vysoušení vlhkosti domů) je třeba použít více typů odvlhčovačů současně. Vysoušení po havarijních situacích (prasklé vodovodní potrubí, záplavy, povodně,přívalové deště) umožní podstatně urychlit kombinace odvlhčovače, ventilátorů a  topení. Ventilátory pomohou se sušením míst, která nemají dostatečný přirozený proud vzduchu, jako jsou rohy místností, dlouhé chodby a pod. Při použití topení se dosáhne urychlení odpařování vody z postižených míst (zdivo, betonové podlahy, stropy a pod.) do volného prostoru, kde je poté vlhkost zachycena odvlhčovači (vysoušeči) a odvedena.

Pro povodní postižené oblasti je osvědčeným způsobem použití teplovzdušných zařízení s ventilátorem (topidla). Pokud při vysoušení již  poklesne vlhkost zdiva na kritickou vlhkost, je potřeba pokračovat v dalším vysoušení zdiva buď teplovzdušným zařízením při nižším tepelném výkonu (topný panel) nebo se zbavit zbytkové vlhkosti intenzivním vytápěním, případně přetápěním všech vnitřních prostor. V těchto případech dpoporučujeme použít odvlhčovače vzduchu, které jsou nezbytným doplňkem při provozu vytápěcích zařízení (topidel) a které uvolněnou vlhkost odvedou z vysoušených prostor. Další dosušení až po dosažení rovnovážné vlhkosti zdiva probíhá v delším časovém horizontu při intenzivním vytápění staveb, v topném období za častého větrání jednotlivých místností.

vysouseni podlah

Nabízíme profesionální vysoušení podlah

a střešních plášťů s tepelnou nebo hlukovou izolací výkonnými podlahovými turbínami.

více se dozvíte zde

Neváhejte Nás kontaktovat
na naší bezplatné lince

volejte zdarma

800 195 244

Máte problémy s vodou?

  • Připravíme Vám podklady
    pro vyřízení pojistné události.

Praha a Středočeský kraj

Praha a Středočeský kraj
Strojírenská 260/ 14, Praha - Zličín
tel. +420 257 220 867

Jihočeský kraj

Plzeňský kraj

Plzeňský kraj
Úslavská 75, Plzeň - Slovany
tel. +420 800 195 244

Karlovarský kraj

Karlovarský kraj
Adresa
tel. +420 603 474 742

Ústecký kraj

Liberecký kraj

Královéhradecký kraj

Pardubický kraj

Kraj Vysočina

mapa cr

Již přes 30 let zajišťujeme odstraňování vlhkosti,
tak neváhejte a využijte našich profesionálních služeb.